Test alergiczny

Alergia to częsty problem, który obniża komfort życia. Katar, kichanie, pokrzywka, bóle brzucha i biegunka – te i inne objawy mogą być wynikiem reakcji alergicznej organizmu. Testy skórne nie zawsze przynoszą odpowiedzi. Gdy popularne testy alergiczne nie pozwoliły ustalić, co uczula, a leczenie okazało się nieskuteczne, z pomocą przychodzi diagnostyka molekularna alergii. A wraz z nią – test ALEX Panel 295.

Test ALEX – 295 alergenów w jednym badaniu

ALEX Panel 295 to immunoenzymatyczny test z krwi do diagnostyki komponentowej alergii IgE – zależnej. Badanie pozwala na ocenę IgE wobec aż 295 składowych (117 ekstraktów i 178 molekuł). Wśród badanych alergenów znajdują się m.in. pyłki roślin, jady owadów, alergeny zwierząt domowych, drożdże i pleśnie, alergeny pokarmowe. Test ALEX umożliwia też wykrycie uczulenia na lateks.

ALEX Panel 295 pozwala na precyzyjną identyfikację cząstki uczulającej, co jest podstawą do opracowania skutecznego leczenia i poprawę jakości życia. Badanie jest wykonywane z krwi i nie wymaga specjalnego przygotowania –  jest odpowiednie zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Dodaj komentarz