Test ALEX jest szczególnie polecamy

Dla pacjentów u których objawy sugerują alergię

Objawy mogą być różnorodne, od klasycznych takich jak: katar, łzawienie, kichanie, kaszel, wysypka, rumień do problemów z oddychaniem, bólu brzucha, wzdęć, biegunek, wymiotów czy obrzęków

Dla uczulonych zarówno na alergeny wziewne jak i pokarmowe. Test zapewnia również diagnostykę dla pacjentów z alergią na sierść zwierząt, jady owadów czy lateks.

Dla pacjentów wielouczuleniowych
W przypadku idiopatycznej anafilaksji

W przypadku wystąpienia ciężkich reakcji ogólnoustrojowych zagrażających życiu pacjenta, których przyczyna jest nieznana.

W badaniach z krwi leki antyhistaminowe nie wpływają na wynik testu i mogą być przyjmowane cały czas przez pacjenta. Testy skórne wymagają odstawienia leków na ok. 2tyg. przed planowanym badaniem. Również ciąża i rozległe choroby skóry stanowią ograniczenie do PTS.

W przypadku ograniczeń do testów skórnych (PTS)
Dla pacjentów u których dotychczasowe zalecenia terapeutyczne nie przynoszą efektów

Określa indywidualny profil uczuleniowy, poprzez wskazanie alergenów głównych i reagujących krzyżowo. Dzięki temu możemy zastosować odpowiednie zalecenia terapeutyczne i określić wskazówki dietetyczne dla Pacjenta.

W szczepionkach odczulających dominują tzw. komponenty główne, jeżeli u pacjenta nie występują przeciwciała przeciwko tym komponentom skuteczność odczulania będzie niska. Test ALEX umożliwia kwalifikację do SIT na pyłki traw i drzew, jady owadów, roztocza kurzu domowego.

U pacjentów bez rezultatów po wprowadzonej immunoterapii (SIT)